Юстиція повідомляє: Громадська організація – можливості реєстрації

11-09-2019

         Громадська організація - це добровільне об'єднання фізичних осіб для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

         Створити громадську організацію дуже просто – необхідно провести установчі збори, на яких визначитися з найменуванням організації, обрати керівні органи, затвердити статут, підготувати документи (перелік та зразки всіх документів розміщені на веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Луганській області ]]>http://www.lugjust.gov.ua/napriamky-diialnosti/nap2/derzhavna-reiestratsiia-drukovanykh-zasobiv-masovoi-informatsii-ta-hromadskykh-formuvan]]>) та подати їх для державної реєстрації.

         Якщо бажаєте зареєструвати громадську організацію, то є декілька варіантів подання документів для державної реєстрації:

1. Надсилання документів поштою. Необхідно звернути увагу на те, що на заяві про державну реєстрацію, яка подається для державної реєстрації, підпис заявника необхідно засвідчувати нотаріально.

2. Подання документів особисто. Державну реєстрацію громадських організацій здійснюють Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі. Однак в Луганській області також можливо подати документи й до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та центрів надання адміністративних послуг, з переліком яких можливо ознайомитись за посиланням ]]>http://www.lugjust.gov.ua/files/Reestraciya/1/Суб'єкти%20прийому%20та%20видачі%20документів01-04.pdf]]>.

3. Подання документів для електронної державної реєстрації за допомогою Он-лайн будинку юстиції (]]>https://online.minjust.gov.ua]]>). Необхідно звернути уваги, що для електронної державної реєстрації необхідно мати кваліфікований електронний цифровий підпис. Також в електронному вигляді можливо зареєструвати лише створення громадської організації.

         Отримати консультацію можливо за номерами телефонів 0645242216, 0953624202 або за допомогою онлайн чату ]]>http://www.lugjust.gov.ua/gf-chat/]]>.

 

Головне територіальне управління

юстиції у Луганській області