Ви тут:

Розмови про війну, бойове поранення та 100 років «онкологічного стажу» на двох із сином, - Сергій Гайдай завітав у гості до ветерана Другої світової Євгена Драгомирецького

11-05-2021
Категорія: 

Очільник Луганщини Сергій Гайдай та керівник військово-цивільної адміністрації м. Сєвєродонецька Олександр Стрюк привітали із Днем Перемоги ветерана Другої світової Євгена Христофоровича Драгомирецького, який нещодавно відсвяткував 99-річчя.

Свої спогади за імпровізованим святковим столом Євген Христофорович почав із жарту: «Не розумію, звідки взялись такі цифри? Я працюю з 13 років, ФЗУ пройшов, у 18 років пішов у армію. Служив у Криму, коли почалася війна. Із Сімферополя до рідної Одеси їхав на даху залізничного вагону, з Одеси до Ніколаєва – пішки, а потім пішло-поїхало…»

Воював сержант Драгомирецький на Волховському фронті зв’язківцем. Двічі був поранений, сильно скалічило праву руку. Це сталося 13 лютого 1942-го – тоді й «закінчилась його війна». Після лікування направили служити у шпиталь.

Бойова звитяга Євгена Христофоровича Драгомирецького відзначена орденами «За мужність» та «Вітчизняної війни», а також 15 медалями

Після війни він повернувся до Одеси та остаточно присвятив життя медицині – вступив до інституту, а по закінченню, у 1956 році, за направленням, приїхав працювати на Луганщину. Спочатку у Первомайській, потім у Гірській, а з 1963 року – у Сєвєродонецькій лікарні. Згодом став займатись онкологією – це й стало справою всього життя не тільки Євгена Христофоровича, а й його сина. Саме доктор Драгомирецький одним з перших став застосовувати для лікування раку шкіри кріотерапію. У 2000 році, у віці 78 років доктор Драгомирецький пішов на заслужений відпочинок. Їх із сином спільний «онкологічний стаж» - понад 100 років.

Тож природньо, що крім спогадів, ветеран війни й праці, говорив з головою облдержадміністрації про проблеми медицини. Сергій Гайдай запевнив колишнього головного лікаря Сєвєродонецької міської лікарні та завідуючого онкологічним диспансером, що за будь-яких умов у Луганській області буде побудована сучасна обласна лікарня, у складі якої обов’язково буде онкологічне відділення із  можливістю проведення променевої терапії.

«Не так багато залишилось людей, яким ми можемо подякувати за Перемогу! Тому усі ваші проблеми ми будемо вирішувати першочергово», - звернувся він до Євгена Христофоровича та пообіцяв, що 100-річчя Герой святкуватиме у відремонтованій квартирі. Ремонт на себе взяла Сєвєродонецька військово-цивільна адміністрація.

]]>http://loga.gov.ua/oda/press/news/rozmovi_pro_viynu_boyove_poranennya_ta...]]>

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)
119
0